poniedziałek, 31 października 2016

Biuro zarządu

Hej... Wiecie co...? Kolejny mój projekt się realizuje... Tym razem biuro zarządu. Jestem podekscytowana jak przed zjazdem kolejką górską... Czyli jednocześnie ostro przerażona! :)

Biuro było dość surowe, miało zwykłe meble biurowe w okleinie bukowej, już mocno wysłużone, 
i brązową wykładzinę w rzucik. Problemem było umiejscowienie lady recepcyjnej. Stała w rogu, pod oknem, co utrudniało pracę asystentce zarządu, ponieważ od pewnej godziny, dość wczesnej, musiała zaciągać roletę, nawet jak słońce nie świeciło zbyt mocno, ponieważ świeciło jej w monitor. Lada sama w sobie też była problemem - była półokrągła, w bukowym laminacie, zdobna w metalową szynę i szklany okrągły blacik po boku (Hugo wie, do czego miał służyć), jednym słowem późne lata '90 w rozkwicie. Zatem trzeba było nową ustawić tak, by nie świeciło w monitor, ale jednocześnie tak, by było widać, gdy ktoś stoi przed szklanymi drzwiami wejściowymi. Generalnie biuro należało odświeżyć, unowocześnić i nieco poprawić życie asystentce :)

W projekcie postawiłam na dąb i szary oraz kolory z identyfikacji wizualnej firmy, czyli biały 
i pomarańczowy. Pomarańczowy będzie stosowany oszczędnie, czyli w plakatach firmowych 
i lampach. Do tego grafitowa wykładzina. Naprzeciw lady recepcyjnej znajduje się ściana, która wyłożona będzie dużymi płytami betonowymi.


A zatem po kolei, widoki z różnych perspektyw. Najpierw kilka ujęć od strony wejścia i betonowej ściany. Za nami betonowa ściana, po lewej drzwi do gabinetu prezes.Widok od drzwi gabinetu prezes.


A tak widać świat zza biurka asystentki...Zależało mi na prostych, czystych formach, niewielkiej liczbie dodatków utrzymanych w okrojonej palecie - biel, szary, grafit, pomarańczowy + oczywiście piękny dąb sonoma. Na wierzchu będą tylko ekspres do kawy i drukarka. Ozdoby to plakaty i duże pomarańczowe lampy.

Tutaj widok z góry. Ten biały pasek u góry rysunku to skos. Trzymajcie kciuki! Realizacja trwa. Pełna obaw nie mogę się doczekać efektu. Na pewno wrzucę rezultat.

Uściski!
Magda

7 komentarzy:

 1. Projekt zapowiada się ciekawie. Chętnie zobaczę efekt końcowy prac:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam! Chciałabym się zapytać ile średnio może kosztować taki projekt. Planuję w przyszłym roku kupić działkę budowlaną po czym chciałabym mieć pięknie zaprojektowany dom. Powyższy projekt bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Projekt wygląda bardzo zachęcająco :) Bardzo podobają mi się tak rozmieszczone lampy :) Czekam na efekt i pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Projekt jest świetny ;) najważniejsza jest przestrzeń a w tym projekcie znajduje się jej dużo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno miło się będzie pracować :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...