piątek, 2 września 2016

Pokój Oli i Marceliny


Cześć, jak miło, że zaglądasz!

Chyba zaczynam się specjalizować w pokojach dziecięcych... :) Dziś mam kolejny projekt, tym razem wspólnego pokoju dwóch uroczych młodych dam.

Rodzice Oli (6) i Marceliny (10) od dłuższego czasu planowali ten remont. Dziewczynki dzielą pokój i trzeba było im urządzić wyraźnie zaznaczone własne kąty do spania, zabawy i pracy - potrzebne było nowe biurko dla Oli, która poszła do szkolnej zerówki. 

Sami zmierzyli pokój i wyszło im, że zmieszczą im się dwa "kombajny" STUVA z Ikei, które zawierają łóżko, biurko, półki i szafę. Chcieli jednak, aby biurka były osobno (producent sprzedaje je zintegrowane), na drugiej ścianie. Ponieważ tata jest złotą rączką, postanowił sam rozłączyć biurka od konstrukcji i dopasować dodatkowe nogi. 

Najważniejszym założeniem było, że każda dziewczynka ma własne, takie samo: łóżko (dlatego łóżko piętrowe nie wchodziło w grę), miejsce do zabawy i biurko. Oprócz tego potrzebne było jeszcze więcej miejsca do przechowywania książek, zabawek i drobiazgów.


Pokój ma być także rozdzielony wizualnie kolorami. Ola wybrała różowy, Marcelina niebieski. 
Ściany za łóżkami piętrowymi (nr 7, IKEA) będą właśnie w tych kolorach. Reszta pokoju jasnoszara, aby po pierwsze nie konkurować z różem i błękitem, a ponadto stanowić super tło dla kolorowych naklejek-kropek z NIE TYLKO NA (zdjęcie 1). Ich miłym powieleniem będą wieszaczki, na których dziewczynki mogą odwieszać tornistry i na których mogą zawisnąć uniwersalne pojemniki na wszystko (nr 9 i 6, IKEA), jak również dywaniki (nr 2, IKEA). Nad biurkami zawisną praktyczne szyny z pojemnikami (3 i 4) na akcesoria szkolno-papiernicze. Do tego wygodne krzesła (nr 5, IKEA) i piękne lampki (8, IKEA). Przydadzą się też pufy sako, choć nie mam pewności, czy z nimi nie będzie za ciasno.

Parę rzutów. Na początek widok na ścianę z łóżkami:


Ściana z biurkami:


Widok na ścianę z oknem:


I na ścianę naprzeciw okna:Tutaj to samo, tylko w perspektywie. Tu wyraźnie widać, że pod łóżkami zmieściły się jeszcze dodatkowe regaliki Kallax z Ikei. Wszak u młodych dam miejsca do przechowywania nigdy dość!
Uff, wszystko się zmieściło :)

Projekt jest prawie zrealizowany. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek.
Okazało się, że łóżka nie mają wersji z dowolnym ustawieniem drabinki, i obie są zlokalizowane tak samo, czyli po prawej stronie. To zrodziło pewien kłopot, bo drabinka zachodziła na grzejnik pod oknem i trzeba go było przenosić... Ale co to za remont bez niespodzianek, prawda? To nie remont :)

No, ale udało się! Teraz każda dziewczynka ma swoje absolutnie niezależne miejsce do spania, do pracy i do zabawy (pod łóżkami dziewczynki mają swoje królestwa). Mam nadzieję, że będzie im się dobrze żyło w nowym pokoju!

Uściski,
Magda

11 komentarzy:

 1. Z chęcią zobaczę zrealizowany już pokój. :) Pozdrawiam, KAsia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy blog , zapraszam do siebie https://stylowo-mieszkam.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. także czekam już na końcowy efekt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że powstanie więcej podobnych wpisów. Są bardzo inspirujące!
  Po więcej inspiracji zapraszam do nas: https://stylowo-mieszkam.pl/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny projekt :) Ciekaw jestem efektu końcowego. Praktycznie zaplanowany pokoik.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy projekt z kilkoma dobrymi rozwiązaniami. Gdy pojawi się u mnie druga pociecha, to pozwolę się nieco zainspirować ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze, że nie zdecydowałaś się na łóżko piętrowe - takie rozplanowanie przestrzeni będzie zdecydowanie lepsze dla Twoich córek, będą się czuły w pokoju bardziej swobodnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super projekt. Ja bym jeszcze dodała jakiś regalik wiszący nad biurkami (coś w tym stylu nowoczesne regały) żeby było więcej miejsca na książki i bibeloty ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajny projekt pokoju.

  OdpowiedzUsuń
 10. Projekt pokoju - naprawdę pomysłowy. Dobór mebli też, aż jestem ciekaw jak wygląda w rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...