czwartek, 5 listopada 2015

Tour de Łódź

W czerwcu zrobiliśmy sobie z mężem super wycieczkę. Do Łodzi. Zbierałam się blisko pół roku, by o niej napisać!!! Masakra. Byliśmy w tym mieście trzy lata wcześniej i z ogromną przyjemnością muszę zauważyć, że zmieniła się w tym czasie na lepsze. Baaardzo mi się podoba, ma niepowtarzalny klimat. P:rzygotujcie się na mnóstwo zdjęć!!!

Nigdy wcześniej nie miałam okazji zobaczyć słynnej Manufaktury. Już się nie dziwię, że jest taka znana. To naprawdę wyjątkowe miejsce, przepiękne, odrestaurowane z poszanowaniem dla historii. Łodzianie mogą być dumni!!! (I pewnie są).


Był i spacer po Piotrkowskiej, na której uchwyciłam pomniki, rzeźby i inne ciekawostki :) A ile tam cudownych knajpek, aż nie wiadomo, co wybrać!

No uroczy ten nasz Uszatek... nasze dobro narodowe :)


Moje serce jednak skradła Off Piotrowska. W opuszczonych pofabrycznych lokalach ludzie z pomysłem i energią urządzili fantastyczne butiki, knajpki i sklepy. Nie chciałam opuszczać tego miejsca!!! Co za klimat. Wszystko w industrialnej otoczce, którą uwielbiam. Jeśli będziecie w Łodzi, musicie zajść na Off Piotrkowską! Poniżej garść klimatów na tak zwanego smaka :)

Wchodziliśmy do wielu sklepów i lokali na Off Piotrkowskieh, ale poniższy zasługuje na szczególną uwagę. To Brush Barber Shop. Pięknie urządzony. Przemiła obsługa. W dodatku mąż kupił sobie u nich wypasioną koszulkę.


I jak, narobiłam Wam smaka? Tak mi się w tej Łodzi spodobało, że zapisałam się na studia podyplomowe na łódzkiej ASP! Na wydziale Architektury Wnętrz i Wystawiennictwa. Nie pchać się z gratulacjami :)))

Ja jestem zauroczona. Wiem, że Łódź ma też tę mniej sympatyczną twarz, ale wolę skupiać się na pozytywach.

Jeśli wybieracie się do Łodzi, to MUSICIE zajrzeć na Off Piotrkowską. Amen.
No chyba, że już wszyscy znają, i tylko ja ostatnia gapa zobaczyłam, jak tam fajnie...:)

Uściski! I jak zwykle bardzo Wam dziękuję za odwiedziny.

Magda

7 komentarzy:

 1. Wieki tam nie byłam ale dzięki Tobie nabrałam apetytu :-0

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne foty i fajna relacja! Do Łodzi się wybieramy dość długo już... może w końcu się uda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Kózko! Wybierzcie się koniecznie, ale polecam wiosną lub latem. Uściski!

   Usuń
 3. Tyle razy byłam w Łodzi, ale zawsze ograniczona czasem - godzinka, dwie i dalej w Polskę. Mam pecha do tego miasta, bo nigdy nie mogę znaleźć czasu, by się w nim zatrzymać na dłużej. Po twoich pięknych zdjęciach tym bardziej widzę, że warto...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to tak jest... Większość ludzi myśli o Łodzi jak o koniecznym przejazdowie :) Ale trzeba wiedzieć, gdzie pójść :) Cieszę się, że Cię zachęciłam!

   Usuń
 4. Manufaktura z zewnątrz wygląda ciekawie, ale niestety główny pasaż w środku nie ma takie samego stylu. Odrobinę za mocno się kontrastuje.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...