wtorek, 29 września 2015

Pokój Mikołaja - stan przejściowy

Miki ma blisko 3 lata! Aż trudno w to uwierzyć. Już do jakiegoś czasu obmyślam, jak będzie wyglądał jego pokoik (ok. 9 m2). TUTAJ  znajdziecie moodboard pokoju naszego synka, a TU projekt.

Od pół roku Miki ma "dorosłe" łóżko. No prawie, bo już nie dzidziusiowe ze szczebelkami, ale też jeszcze nie pełnowymiarowe. Mamy łóżko MYGGA z Ikei.  Uważajcie przy jego zakupie, bo dno jest sprzedawane osobno i musieliśmy po nie wracać :) Sprawdza się znakomicie! Ma burty po boku, bardzo przydatne. Na wakacjach spał na takim bez zabezpieczeń i pewnej nocy spadł...

Kiedyś pokój ten służył Majeczce. Wyglądał wtedy TAK. Po Mai do pokoiku, w zasadzie bez zmian, wprowadził się nowy lokator, czyli Miki.

Nadszedł jednak czas, że i Miki wyrósł z łóżeczka i przestał używać pieluch... Zatem przy okazji kupna nowego łóżka z pokoju wyleciały przewijak i komoda, a doszły szafa i skrzynia STUVA z Ikei. Piszę, że to stan przejściowy, bo czeka nas na pewno malowanie (biało, żółto, farba tablicowa, ale wszystko jeszcze do przemyślenia) i parę mebelków dojdzie. Nie wiem, czy dokładnie jak w PROJEKCIE, ale na pewno w tę stronę.

Teraz pokój wygląda tak.Półka z wieszakami nad łóżkiem docelowo wylatuje z pokoju, prawdopodobnie przejmę ją do naszej sypialni. 
Obrazki jeszcze wiszą "po staremu". Muszę je przewiesić i oczywiście zaktualizować zawartość. To co obecnie tam widać, to ponad trzydziestoletnie kaftaniki.


Regał i fotel prawdopodobnie podzielą los półki z haczykami, czyli opuszczą pokój Mikołaja. W ich miejsce będą półki wiszące, a pod nimi prawdopodobnie stolik i krzesełko.
Tyle melduję zmian. Nie wiem kiedy malowanie, jakoś nie czuję presji. Koleżanka mi podpowiedziała, że remont dla dziecka warto robić wtedy, kiedy ono to doceni :) Na pewno będzie kolor żółty (jeszcze nie wiem czy tylko w dodatkach, czy na ścianach), biały i farba tablicowa na całej jednej ścianie. Na razie mieszka się przyjemnie, Mikołaj lubi swój pokój, skrzynia mieści wszystkie zabawki, a szafa wszystkie ciuchy. Myślę, że jak na stan przejściowy jest dość przyjemnie, może dlatego mi się nie spieszy :)

Skrzynia i szafa STUVA, łóżko MYGGA, fotel EKTORP JENNYLUND,
półka wisząca STENSTORP, ramki RIBBA, Ikea
Domek z przegródkami, SCANDICONCEPT
Dywanik, HM
Poduszki chmurki i z sową, Houzee

Uściski!!!
Magda6 komentarzy:

 1. Plany są :-) ale fajnie jest też urządzać z dzieckiem które juz rozumie co się dzieje
  Ale nie za późno bo nastolatkowi nie przetłumaczysz ;-)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorota, masz rację :) Na razie mogę robić, co mnie się podoba... A potem nie będzie zmiłuj się, tym bardziej, że uparciuch z niego jakich mało :) Bardzo dziękuję za wizytę!

   Usuń
 2. Tak sobie myślę, że dzieci teraz mają cudownie! :) Z takimi zdolnymi mamami, zaangażowanymi w upiększanie, w sprawianie dzieciom radości i organizowanie im pięknej, pobudzającej kreatywność przestrzeni... Cudnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, droga Kozo! Staram się jak mogę, aby dzieciom było jak najlepiej... A że przy okazji i ja mam z tego frajdę - tym lepiej! :)

   Usuń
 3. piękny pokój;) sama bym w takim zamieszkała:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och Martuś, dzięki!!! Co za miłe komentarze, od tak miłych osób! Uściski!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...