sobota, 11 lipca 2015

Pokoje kreatywne 1

Tradycyjnie chciałam zacząć od marudzenia, że ten czas tak szybko płynie, ale się powstrzymam :)
I przejdę do rzeczy.

Niedawno miałam ogromną przyjemność projektować tzw. pokoje kreatywne w mojej firmie. Założenie było takie, że ma być to miejsce, w którym pracownicy mogą się spotkać w innym otoczeniu niż biurowe, oderwać się od biurka i zrelaksować przy piłkarzykach czy kinectcie, żeby podładować baterie, zresetować się i nabrać większej ochoty do pracy:) 

Taki pokój miał być w każdym z trzech budynków firmy. W każdym miały być:

- kanapa
- kinect i telewizor
- tarcza do gry w rzutki
- stół do piłkarzyków
- ściana pomalowana farbą suchościeralną, żeby można było po niej pisać.

Co do reszty, w sensie kolorów, dodatków - mogłam zrobić co chcę. Pierwszy pokój  jest kolorowy i jasny. Pokój "robią" jeleń i tapeta w paski. Poniżej szybki moodboard pokoju. 


Pufy - ecopuf.pl
Naklejka jeleń - Pixers.pl
Tapeta - Leroy Merlin
Tarcza - domenasportowa.pl
Piłkarzyki - sklep-presto.pl
Regał, stolik, kanapa - IKEA

Budżet był wyzwaniem - 9 tysięcy ze sprzętem, czyli kinectem, TV i piłkarzykami, które pochłonęły połowę pieniędzy. Zatem dodatki wybierałam także pod kątem ceny, żeby była jak najniższa. Projekt nie obejmował wymiany wykładziny ani oświetlenia - musiały zostać te, które były. Trochę ciężko było mi przeżyć tę wykładzinę, no ale musiałam :)  


Jeleń w rzeczywistości jest samą sylwetką, bez białego tła. W pokoju są trzy drewniane napisy. Think na ścianie pomalowanej suchościeralną farbą, play w okolicach kinecta i piłkarzyków oraz relax przy kanapie. 


Na regaliku znajdują się gry planszowe. W planach jest stworzenie biblioteki. Każdy przynosi książkę, która mu zbywa, pożycza inną, którą przyniósł kolega lub koleżanka.


Strefa kinecta znajduje się naprzeciw ściany z tapetą w kolorowe paski, na prawo od drzwi. Ściana w szerokie pasy jest pomalowana farbą suchościeralną, można po niej pisać markerami do tablic.
Projekt jest już zrealizowany! Moim zdaniem wyszło bardzo fajnie, nawet lepiej niż na projekcie. Pokażę zdjęcia w następnym poście. Jak dotąd największą popularnością cieszą się piłkarzyki. Ludzie wpadają na partyjkę i lecą dalej do roboty, zresetowani :) Myślę, że pomysł był megazacny. Ukłony dla firmy! W takim miejscu aż chce się pracować. Cieszylibyście się z takiego miejsca w Waszych firmach?

Do następnego!

M

15 komentarzy:

 1. Bdraoz fajny projekt, z chęcią zobaczę zdjęcia "na żywo", zrealizowanego projektu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, wrzucę niebawem, albo nieco wcześniej, jak to mawiał mój tata... :)

   Usuń
 2. no proszę, super wyszło :)
  zdolniacha! ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny pomysł! jestem za - odstresowanie w pracy bardzo potrzebne:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No chyba działa... Zwłaszcza piłkarzyki robią dobrą robotę :)

   Usuń
 4. Z tego co obserwuję, takie pokoje stają się coraz bardziej popularne w większych firmach, gdzie od pracowników wymaga się przede wszystkim kreatywności. Piłkarzyki, gry, czytanie książek – niektórzy to wyśmieją, ale faktem jest, że pracownik wypoczęty i zrelaksowany jest znacznie bardziej wydajny od tego, który siedzi 8h przy biurku. Oczywiście taki pokój nie służy miganiu się od obowiązków, ale naładowaniu akumulatorów przy ulubionej rozrywce. Dzięki temu pracownik ma większą chęć do pracy, a jego mózg włącza piąty bieg. Projekt świetny, a najlepszy ten łoś… Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co obserwuję, to pracownicy bardzo rozsądnie podchodzą do tego - partyjka piłkarzyków czy rzutek i wio z powrotem do roboty. Moim zdaniem się sprawdza.

   Usuń
 5. Piłkarzyki dodają oryginalności

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy projekt, szkoda tylko, że nie ma kolorów od razu widocznych...

  OdpowiedzUsuń
 7. a w jakim programie został zaprojektowany ten projekt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SketchUp, za darmo wersja okrojona, ale i tak obszerna. Wersja pro też nie kosztuje fortuny. Polecam.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...